Recepta na szczęśliwy związek w książce Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus

Książki są uniwersalnym podarunkiem z każdej okazji. Może to być tomik poezji, czy coś z beletrystyki. Albo pozycja popularnonaukowa, której znakomitym przykładem jest książka Johna Graya  Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Napisana jest w lekkim i przystępnym stylu. Ma w pewnym sensie charakter poradnikowy ponieważ pojawia się w niej mnóstwo przykładów autentycznych sytuacji z życia wziętych.

O autorze

John Gray jest amerykańskim psychoterapeutą z bogatym doświadczeniem w zakresie pomocy rodzinie i związkom partnerskim. Pomaga im bardziej poznawać wzajemnie siebie i przezwyciężać rozmaite kryzysy. Swoją teorię oparł na legendzie o Marsjaninie i Wenusjance, którzy stworzyli szczęśliwy związek poprzez świadomość i akceptację swoich odmienności. W książce Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus autor poddaje analizie psychikę mężczyzn i ich stosunek do kobiet. Także mówi o specyfice natury kobiecej, co mężczyznom pomaga lepiej je rozumieć.

Różnice nie muszą dzielić

Książka Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus to idealny Prezent dla faceta perfumy. Może się z niej wiele dowiedzieć o tym jak:

– wyrażać swoje uczucia,

– radzić sobie z problemami w związku,

– zaspokajać potrzeby emocjonalne kobiet,

– odbudowywać zaufanie,

– wychodzić z kryzysów.

Książka uświadamia czytelnikowi, że odmienność psychiczna partnerów jest naturalna i nie powinna być powodem do konfliktów. Potrzebna jest empatia oparta na podstawowej wiedzy o tych różnicach.

Okazja do autorefleksji

Ta książka to dobry prezent dla faceta, bo dowie się z niej sporo o sobie samym. Może nauczyć się asertywności, co pomoże mu funkcjonować w związku. Ponieważ narracja zawiera historie osób wspomaganych przez terapeutę, czytelnik zaczerpnie przykłady sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczenie się na własnych błędach to niezbyt skuteczna droga do sukcesu. O wiele lepiej jest skonfrontować własne zachowania z doświadczeniami innych osób.

Książka zawiera wiele teoretycznych informacji ale lekki styl pisarski autora nadaje jej charakter beletrystyczny.