Opowieść o sile, pasji i ryzyku

Nierzadko prezent dla faceta bywa wyzwaniem. Skrzynka z narzędziami, bilet na mecz, przejażdżka sportowym autem czy może coś bardziej wyrafinowanego w postaci eleganckiego zapachu? Podarki z wyższej półki naprawdę potrafią nadszarpnąć budżet, ale równie miłą niespodzianką może być upominek zaliczany do klasycznych i zarazem przystępny cenowo. „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” autorstwa Dariusza Kortko oraz Marcina Pietraszewskiego przedstawia historię jednej z największych legend himalaizmu, pokazując siłę, determinację i ukierunkowanie na cel. Panom z pewnością przypadnie do gustu.

Odwaga i wytrzymałość w połączeniu z ogromnym ryzykiem

Historia Jerzego Kukuczki obejmuje szereg wybitnych osiągnięć w dziedzinie podboju ośmiotysięczników, ale niestety w życiorysie himalaisty przewija się też sporo tragicznych wątków. Urodzony w Katowicach wspinacz jako drugi skompletował Koronę Himalajów i Karakorum, dokonując tego w czasie o połowę lepszym niż jego poprzednik, gdyż potrzebował na to ośmiu lat. W kilku przypadkach wytyczał nowe drogi wejścia na wierzchołek. Cechował się determinacją, przebojowością i nieustępliwością w dążeniu do celu. Często podejmował wielkie ryzyko, lecz niebywała odporność zarówno fizyczna, jak i psychiczna pozwalały mu wyzwania kończyć sukcesem. Niestety niektórzy z jego partnerów podczas wspólnych podbojów gór najwyższych stracili życie. On sam również w górach został na zawsze.

Nie tylko himalaista

Opowieść wciąga, pochłania, pozwalając poznać tę niezwykłą osobę. Czyta się płynnie, strony gęsto zapełnione są także zdjęciami, dzięki którym wyobrażenia na temat życia Jerzego Kukuczki nabierają bardziej realnego wymiaru.

Życiorys Jerzego Kukuczki pełen jest pasji. Z zawodu elektromonter, w domu mąż, ojciec dwóch synów, miłośnik golonki i dobrego jedzenia. A jednak ze Śląska ciągnęło go do skał skutych lodem, pokrytych śniegiem i poprzecinanych śmiertelnymi pułapkami w postaci licznych szczelin. „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” przybliża postać mężczyzny niebywale intrygującego i nieprzeciętnego sportowca. Jako Prezent dla faceta -głośniki sprawdzi się idealnie.